Michał Winiarek

Strona główna Klub Forma Ekipa Michał Winiarek
ss

Michał Winiarek - trener personalny i czynny zawodnik trójboju siłowego. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w najmłodszych latach trenując boks i piłkę nożną. Szybko jednak się przekonał jak ważny jest trening siłowy i funkcjonalny (cross trening), który przekłada się na poprawę sprawności motorycznej oraz wyników w każdym sporcie. Wraz z wiekiem postanowił zmienić priorytet wybierając jako główny cel zwiększenie najważniejszej cechy motorycznej jaką jest siła. Tak zaczęła się przygoda z dwubojem olimpijskim w klubie KS Polonia. Po pewnym czasie zafascynował się również trójbojem siłowym, który trenuje do  dziś. Przez okres szkoły średniej i początku studiów startował w zawodach trójboju siłowego raw i Eq (sprzętowego) z ramienia klubów zrzeszonych do Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS). Najważniejsze z tych zawodów to Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, Mistrzostwa Akademickie i zawody dla niezrzeszonych, które wygrywał lub zdobywał medale. Swoją wiedzę pogłębiał studiując wychowanie fizyczne na Akademii Jana Długosza w Częstochowie. W tym samym czasie zaczął trenować podnoszenie ciężarów w pierwszoligowym klubie KU AZS AJD . Po pewnym okresie w celu dalszego rozwoju przeszedł do UMLKS Radomsko, po czym wrócił do Częstochowy zostając trenerem w klubie podnoszenia ciężarów z 30-letnimi tradycjami KS Polonia, gdzie jego zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski. Za swoje zasługi został wybrany wiceprezesem spraw sportowych. W przeciągu ostatnich lat
uczestniczył w wielu szkoleniach i kursach mających na celu podniesienie swoich kwalifikacji oraz jakości prowadzonych zajęć. Jest certyfikowanym trenerem z uprawnieniami:

-strengt training specialist level 2
- instruktora trójboju siłowego (Akademia KFD, Strength Coach Certification)
- trenera kulturystyki
- trenera personalnego
-  kurs doradcy dietetycznego i dietetyki sportowej

-trening siłowy dla kobiet

Dodatkowo w kręgu jego zainteresowań znajduję się fizjoterapia i trening funkcjonalny typu crossfit. Prowadzi zajęcia z mobility oraz dwuboju olimpijskiego. Ponadto prowadzi indywidualne konsultacje dietetyczne  i robi plany treningowe i żywieniowe, które dostosowane są do możliwości i potrzeb jego podopiecznych. Oferuje pomoc w zwiększeniu wybranych cech motorycznych, testy motoryczne, testy dysbalansu mięśniowo-powięziowego, czy też pomoc w przygotowaniu do testów sprawnościowych do jednostek policji, straży pożarnej, wojska, egzaminów awf oraz zawodów, gdzie główną cechę odgrywa siła, szybkość, wytrzymałość i moc. Współpraca pomaga również zwiększyć kondycję, mobilność,  stabilizację centralną ciała i polepszyć samopoczucie. Oferuje również treningi personalne i grupowe. Jako trener nie uznaje oszustw i kompromisów. Jest w pełni zaangażowany, w zamian oczekując tego samego. Plany treningowe, jak i dietetyczne są zawsze dostosowane do indywidualnych predyspozycji klienta (nie ważne czy jesteś mistrzem świata czy dopiero zaczynasz przygodę ze sportem). Ciężka praca daje gwarancję osiągnięcia sukcesu.