ROLLETIC SPACE

Strona główna Klub Forma Oferta FORMA PÓŁNOC ROLLETIC SPACE
ss

Co to jest Rolletic?
Rolletic – dla wtajemniczonych: „rolki” - to urządzenie masująco-rehabilitacyjne, działające na zasadzie masażu limfatycznego, które skutecznie pomaga ukształtować sylwetkę i ujędrnić skórę. Masaż rolkami, jest bezpieczny.

Odbywa się w oparciu o fizjologiczne krążenie limfy (chłonki) w organizmie ludzkim.

Specjalne rolki, poruszają się z określoną szybkością i w określonym kierunku – tak aby usprawnić odpływ limfy do prawidłowych węzłów chłonnych.

Jak wygląda „rolowanie”?
Istnieją różne stopnie zaawansowania masażu urządzeniem Rolletic.

Stopień podstawowy, to stopień dla początkujących użytkowników rolek.

Poziom zaawansowany, to nieobciążające ćwiczenia na urządzeniu rolującym. Za jego pomocą angażowane są duże grupy mięśni kończyn dolnych, górnych, pośladków, brzucha i pleców. Masaż rolkami odbywa się od stóp, przez łydki, uda, pośladki, brzuch, talię, plecy do kończyn górnych. Działanie rolek jest przez nas różnie odbierane. Tarcie rolek wywołuje przyjemne doznanie ciepła, swędzenia i mrowienia.
Poszczególne partie rolujemy przez określony czas, przybierając odpowiednie pozycje na urządzeniu Rolletic. Cały masaż trwa 60 minut.
Nie wolno zapomnieć o odpowiednim ubraniu – najlepiej bawełniane legginsy, podkoszulek i skarpetki.

Po pierwszym zabiegu rolowania, możemy czuć się zmęczeni i trochę ospali lub zupełnie odwrotnie – naładowani siłami witalnymi. Na drugi dzień po masażu mogą wystąpić bóle mięśni związane z mikrouszkodzeniami włókien mięśniowych – jednak mijają po góra dwóch dniach.
Odstęp przed każdym kolejnym masażem nie może być krótszy od dwóch dni. Najlepiej rolować się właśnie dwa lub trzy razy w tygodniu. Po kolejnych masażach, bólu już nie ma, bądź jest on znikomy.

Do zabiegów masujących, można w celu zwiększenia skuteczności, zastosować kurację oczyszczającą i specjalną dietę.