PŁASKI BRZUCH+CALLANETICS

Strona główna Klub Forma Oferta FORMA POŁUDNIE FITNESS NA STREFIE DLA KOBIET PŁASKI BRZUCH+CALLANETICS
ss

CALLANETICS  -Callanetics to metoda wykorzystująca ćwiczenie poszczególnych grup mięśni za pomocą precyzyjnych, niewielkich ruchów. Każdy zestaw ćwiczeń callanetics zawiera rozgrzewkę, ćwiczenia  na ramiona, brzuch, pośladki, plecy, nogi i ćwiczenia rozciągające. Ćwiczenia callanetics były zaprojektowane z myślą o kobietach, ale są odpowiednie także dla mężczyzn.
Callanetics doskonale kształtuje sylwetkę, wykonuje się je powoli i dokładnie bez obciążania kręgosłupa ale w dużej ilości powtórzeń. Ćwiczenia są raczej intensywne, ale należy rozpoczynać je stopniowo. Na początku wystarczy ćwiczyć dwie godziny tygodniowo, a po osiągnięciu odpowiedniej wagi już tylko godzinę na tydzień. Kobiety uprawiające ćwiczenia callanetics chwalą się widocznymi efektami już po dwóch tygodniach. Inne potwierdzają, że 1 godzina ćwiczeń callanetics równa się 20 godzinom zwykłego aerobiku. Co więcej, ten rodzaj ćwiczeń rzadko wywołuje ból mięśni czy urazy.
Regularnie wykonywane ćwiczenia callanetics poprawiają postawę ciała. Widocznie ujędrnione są pośladki, uda i całe nogi, a według ćwiczących kobiet także piersi stają się bardziej uniesione i jędrne. Ramiona są silniejsze, a brzuch bardziej umięśniony. Całe ciało staje się piękne. Koniecznie spróbuj.